CHOVATELSKÝ DEN ZH Písek

Datum a čas: 
23. Srpen 2014 - 10:00 - 16:30

Zemský hřebčinec Písek státní podnik Vás srdečně zve na CHOVATELSKÝ DEN 23. 8. 2014

Chovatelské dny se pořádají každý druhý rok a vždy se setkají s velkým zájmem veřejnosti, ať už té odborné nebo laické. Právě k širokému spektru návštěvníků se snaží zaměstnanci při volbě programu přihlížet – musí si prostě všichni přijít na své.

I letos se bude začínat již v 10.00 přehlídkou plemenných hřebců v majetku Zemského hřebčince. Připouštěcí sezóna se sice již pomalu chýlí ke konci, ale chovatelům je třeba neustále připomínat, z jaké nabídky mohou vybírat partnery pro své klisny.

Dalším bodem programu v 11.00 bude prezentace výsledků ankety o nejkrásnějšího koně ČR pro rok 2014 - zcela nové a jistě významné „číslo“ - V. ročník této internetové ankety. V sobotu 23. srpna, se na kolbišti Zemského hřebčince představí návštěvníkům osobně jak „Ten nejkrásnější“, tak koně v dalším pořadí - na druhém, třetím a čtvrtém místě.

Přidejte se k události na Facebooku. >

* Premiéru bude mít vyhlášení držitele Poháru odborníků - získá ho majitel koně, který nejvíc zaujal 14 osobností, odborníků - specialistů působících v současnosti nebo minulosti na významných pozicích českého chovu.

* Smysl ankety zůstává stále stejný - je jím podpora chovu koní v ČR. Tu nelze zajistit bez jeho propagace. A anketa určená především veřejnosti k zvýšení popularity koní chovaných v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zcela jistě přispívá.

Další ukázka byla většinou vyhledávána především dětmi, rok od roku si však minikoně ze skokového centra PRZECHWOZD budují širší okruh obdivovatelů. Toto centrum pořádá v letošní sezóně historicky první seriál skokových závodů minikoní s vodičem PRZECHWOZD TOUR 2014, určený pro všechna plemena malých koní s KVH do 99 cm. Protože k tomu ale dostává i celou řadu pozvání s žádostí o ukázku „mini parkurku“ a jelikož není vždy dostatečný časový prostor pro uskutečnění některého ze závodů seriálu PRZECHWOZD TOUR 2014, připravilo toto skokové centrum pro letošní sezónu i speciální skokové vystoupení miniparkur s minikoňmi s názvem PARTNERSKÁ PRZECHWOZD TOUR 2014.

Tyto akce mají pomoci k další propagaci nově vznikajícího sportu s malými koňmi a zároveň poslouží jako poděkování partnerům za jejich podporu celého skokového seriálu PRZECHWOZD TOUR 2014.
Každý z významných partnerů si pro letošní sezónu „adoptoval“ jednoho z koníků skokového centra – jednu Falabellu. Tento koník, společně se svým vodičem tvoří dvojici, která bude za podpory svého týmu sbírat body na jednotlivých ukázkách závodů.

Následovat bude ve 13.00 slavnostní defilé spřežení, která přivezou čestné hosty, mimo jiné i emeritní ředitele a letošní jubilanty Ing. Šilhu a MVDr. Sedláčka, kteří, ač oba již v důchodovém věku, zachovávají svojí přízeň nejen koním jako takovým, ale i Zemskému hřebčinci.

Pak již budou ukázky následovat v rychlém sledu, aby se diváci nenudili a odnesli si o nejvíce zážitků a dojmů.

 

PŘEDBĚŽNÝ program chovatelského dne:

13.00 Slavnostní zahájení a představení čestných hostů

13.15 Ukázka jízdy v dámském sedle dam z hřebčína Slatiňany „Pánská volenka“

13.25 Šestispřeží pony

13.30 Předvedení chladnokrevníků v sulkách - velmi populární vystoupení, které zaměstnanci ZH Písek s velkým úspěchem předvedli letos u příležitosti 500letého výročí založení hřebčína v Marbachu

13.40 Policejní čtverylka

13.50 Mažoretky

13.55 Přirozená komunikace - partnerství člověka a koně v podání pana Maťátka

14.05 Fríští koně v zápřeži, 1. vstup

14.15 Čtverylka ZH Písek - další z velmi oblíbených vystoupení kde hřebci ukazují svou ochotu a ovladatelnost pod sedlem.

14.25 Fríští koně v zápřeži, 2. vstup

14.30 Chladnokrevníci z hřebčince Tlumačov

14.35 Working equitation - tato v Čechách zcela nová disciplína dorazila i do Písku

14.45 Voltižní vystoupení

14.55 Chladnokrevníci v historických zemědělských strojích

15.00 Pushball (koňský fotbal, ve kterém se utkají družstva přádajícího hřebčince a jízdní policie Praha)

15.10 Ovladatelnost v kládě aneb chladnokrevný souboj státních hřebčinců Písek proti Tlumačovu

15.15 Vícespřeží Kladrubských koní

15.30 Ukázka zásahu jízdní policie Praha

16.00 Celý bohatý program zakončí slavnostní defilé účastníků

Součástí chovatelského dne je samozřejmě i doprovodný program – možnost povozit děti na ponících, navštívit stánky s jezdeckými potřebami a bohatým občerstvením.

Všichni jsou srdečně zváni!

Přílohy: