Shetlandský pony - Články

Národní šampionát shetlandských pony

Letošní Národní šampionát shetlandských pony se nesl ve znamení velkých změn. 

Pevně věřím, že veskrze příjemných a že si tento dvoudenní vrchol výstaní sezony všichni majitelé shetlandských pony náležitě užili.

 

Centrální svody klisen, hodnocení valachů, licentace a předvýběry hřebců a zkoušky výkonnosti SHP

RPK schválila centrální svody klisen pro zápis do HPK a hodnocení valachů, které se boudou konat bez ohledu na počet přihlášených koní v:

 

Licentace hřebců Shetland pony - Jezdecká hala VZU Brno, březen 2018

V sobotu 3. března 2018 proběhl od 10.00 hodin v hale VFU v Brně druhý společný předvýběr hřebců do plemenitby a předvedení plemeníků. Akce se konala pod záštitou ASCHK ČR. Zástupci plemen Shetland pony, Welsh, ČSP, Hafling, Českomoravský belgický kůň, Slezský norický kůň, Anglický plnokrevník a Český teplokrevník dostali možnost předvést plemenné hřebce v rámci komentované chovatelské přehlídky.

Licentace hřebců Shetland pony

11.3. 2017 proběhl od 11.00 hodin v hale VFU v Brně první společný předvýběr hřebců malých plemen koní do plemenitby, který se konal pod záštitou ASCHK ČR.

 

Licentace, svod, zkoušky výkonnosti a seminář chovatele pro Shetland pony

V letošním roce uspořádal Svaz chovatelů shetlandských pony dvoje Zkoušky výkonnosti. První se konaly v Suchdole u Chomutova a byly spojeny se svodem klisen, zápisem valachů SHP a seminářem na téma "Hodnocení exteriéru a výkonnosti SHP" s Doc. M. Maršálkem.

Národní šampionát Shetland pony, výstava Mountain and Moorland pony 2015 a finále Lead Rein poháru 2015

Krásný areál výstaviště v Lysé nad Labem bude i letos třetí zářijový víkend hostit v rámci výstavy KŮŇ 2015 jedenáctý ročník Národního šampionátu shetlandských pony, který bude již tradičně spojen i s výstavou dalších původních britských plemen pony, označovaných jako Mountain and Moorland.

Licentace hřebců a svod klisen Shetland pony

Vážení příznicvi Shetlandských pony, dovolujeme si vás pozvat na tradiční Licentaci hřebců a svod klisen. 

Tentokrát se, ale bude netradičně jednat o celodení akci určenou nejen pro odborníky z řad chovatelů. Bohatý program je určen všem obdivovatelům malých koní. 

Na programu bude kromně licentace a svodu, také I. Jarní výstava SHP a v odpoledních hodinách odstartuje prvním kolem LEAD REIN POHÁR 2015, následovat budou také jezdecké hry pro děti. 

Propozice a přihlášku naleznete v přílohách.

Informace o LEAD REIN POHÁRU naleznete na: 

Seminář s Doc. M. Maršálkem

 

Dne 29. 3. 2014 proběhla, za podpory Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova, velmi zajímavá vzdělávací akce věnovaná chovu pony v ČR. Přednášejícím byl pan docent Miroslav Maršálek ze Zemědělské fakulty Jihočeské university České Budějovice. 

 

Vozatajský seminář s Petrem Vozábem

Ve dnech 15.-16.3.2014 se v areálu Selské jízdy v Čakovičkách konalo
víkendové vozatajské soustředění pod vedením Petra Vozába, který je
několikanásobným mistrem ČR v soutěžích spřežení. Po dohodě s pořadatelem
bylo možné se účastnit i s malými plemeny koní, jako jsou shetland pony a
minihorse. I přes nepřízeň počasí využilo možnosti tréninku pod odborným
vedením 10 účastníků, přičemž nejvzdálenější přijeli až ze Zlína. Shetland
pony i minihorse měli po jednom zástupci a pana Vozába svým projevem a

Vozatajské soustředění s Petrem Vozábem

Selská jízda Čakovičky pořádá ve dnech 15. – 16. 3. 2014 dvoudenní vozatajské soustředění s Petrem Vozábem, který je několikanásobným mistrem republiky v soutěžích spřežení. Soustředění je určeno účastníkům s koňmi, především zájemcům o sportovní vozatajství. Je možné se zúčastnit i s malými plemeny koní (shetland pony, pony, minihorse atd.). Z důvodu individuálního přístupu a tréninku vozatajů je počet omezen na 10 účastníků. Cena je 1.000,- Kč za jednoho vozataje se spřežením. V ceně je zahrnuto ustájení koní. Stravování je možné v hospůdce v areálu JK, ubytování vlastní.

Stránky