Slezský norický kůň - Články

Seminář: Problematika využívání tažných koní v lesním hospodářství

Jaké jsou perspektivy chladnokrevných koní v lesích? Kolik jich vlastně v našich lesích pracuje? Jaká je - pro srovnání - situace v oblasti chovu a využití koní v rámci Lesů Slovenské republiky? O využívání koní v lesnictví a mnohém dalším bude seminář uvedeného názvu, který doporučujeme pozornosti především kočím. Koná se příští týden a na výběr máte dva termíny a dvě místa.  

Chladnokrevní Koně v akci 2015

Ve dnech 5. a 6. září přinesla pardubická výstava (letos s mottem „Dítě a kůň“) kromě nejrůznějších akcí pro děti, od ukázek voltiže, zapřahání, péče o koně, přes hiporehabilitaci a soutěže v kreslení koní, také tradiční „chladné“ disciplíny.

Změna termínu Den slezského norického koně

Upozorňujeme na změnu termínu Den slezského norického koně z 25. 7. 2015  na 1. 8. 2015 a to z technických důvodů. Pozvánku a rozpis najdete v příloze. Děkujeme za pochopení

Celkové výsledky MČR dvojspřeží chladnokrevníků v roce 2014

Po víkendovém mistrovství ČR zveřejňujeme kompletní výsledky:

Celkové výsledky MČR dvojspřeží v roce 2014

Jak dál v chovu Slezského norika

Jak dál v chovu slezského norika?

Doc. Ing. Miroslav Maršálek, CSc., ZF JU v Českých Budějovicích, člen RPK SN, člen Rady genetických zdrojů zvířat, člen České společnosti hipologické.

Finále soutěže Amazonek - Klokočov

Soutěž Amazonek

 

Soutěž poprvé uspořádal v loňském roce pan Milan Bližňák jako doplňkový program při kvalifikaci kombinované soutěže chladnokrevných koní na MČR. Druhé kolo uspořádal pan Vlašic na ranči Ladná a finále bylo zorganizováno na Klokočově. V loňském roce se tato soutěž jezdila ve dvoukolové formanské jízdě dle pravidel pro soutěže chladnokrevných koní.

 

Den Slezského norického koně - Klokočov

V sobotu 27.7. se na Farmě ve Františkově dvoře v Klokočově konalo

60. výročí založení chovu Slezského norického koně

Začátek dne patřil předvedení různých typu zápřeží. Nejatraktivnější bylo čtyřspřeží slezských norických koní vedené panem Kalužou.

Poté následovala přehlídka koní klokočovského chovu. Předvedli se nám chovné klisny s hříbaty, ročky, dvouletky a plemenní hřebci.

Den Slezského norického koně - Klokočov

Budeme moc rádi, když naši akci navštívíte

Kdy: 27.7.2013

Kde: Hřebčín farma Františkův dvůr (Klokočov u Vítkova)

více informací u paní Jany Voráčkové 725 922 530

Svod a výkonnostní zkoušky chladnokrevných klisen a hřebců pro rok 2013 KLOKOČOV

Dne 13.6.2013 proběhl v prostorách farmy Františkův dvůr Klokočov

 Svod a Výkonnostní zkoušky