Mezinárodní šampionát welsh pony & cob 2016

Datum a čas: 
18. Červen 2016 - 7:00 - 19. Červen 2016 - 15:30

Český svaz chovatelů velšských koní vás srdečně zve na Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob, který se koná v sobotu 18. června 2016 (výstavní rubriky) a v neděli 19. června 2016 (výkonnostní zkoušky, sportovní část, speciální rubriky). 

Veškeré nové informace k MŠ WP&C 2016 budou vždy zveřejněny na stránce Mezinárodní šampionát, která je průběžně aktualizovaná. Naleznete zde také výsledky předchozích ročníků a obecné informace. Mezinárodní šampionát v Hradci Králové je v roce 2016 zapojen do druhého ročníku Lead Rein poháru

 

 

Šampionát je zároveň výběrem hřebců pro plemenitbu a celostátním svodem klisen. Rovněž je zde možnost čipování hříbat (z Královéhradeckého kraje). Na šampionátu se hřebec od 3 let výše nebo 3-4letá klisna může dostat do Akceleračního programu, a získat tak nárok na národní dotaci na podporu chovu přes ASCHK ČR. Vyhlašuje se titul Nejlepší mladá klisna z českého chovu a Nejlepší mladý hřebec z českého chovu (sponzorský dar ČSCHVK - talíř a finanční příspěvek).

 

Více informací budete moci najít na stránce Mezinárodní šampionát.

 

 

V rámci nedělní části se konají letošní Výkonnostní zkoušky velšských plemen pony a kob (viz stránka Výkonnostní zkoušky).